جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ , ۰۲:۰۶:۴۶
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ ساعت ۱۳:۳۹
لینک کوتاه مطلب:

 افتتاح ۱۹ طرح عمرانی و خدماتی در بخش سیروان سنندج در ایام دهه فجر

فرماندار سنندج در مراسم افتتاح ۱۹ طرح عمرانی و خدماتی در بخش سیروان سنندج گفت: امسال ۴۲ میلیارد تومان اعتبار عمرانی به بخش سیروان اختصاص یافته است .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سنندج، حسن عسکری در سفر به بخش سیروان و در جمع مردم روستای حلوان، ایام دهه فجر را بهترین فرصت برای بازگو کردن دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: در طول ۴۵ سال عمر پربرکت نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف پیشرفت‌ها و خدمات زیادی انجام شده و امروز مردم استان کردستان در روستاهای صفر مرزی و با وجود طبیعت کوهستانی از نعمت گاز برخوردار هستند.

وی با برشمردن خدمات صورت گرفته در بخش‌های مختلف در روستاهای شهرستان سنندج اظهار داشت: ضریب راه روستایی در وضعیت مناسبی است و امسال نیز ۹ میلیارد تومان بودجه برای توسعه راه روستایی در بخش سیروان تخصیص داده شده است.

فرماندار سنندج از برکات مهم انقلاب اسلامی در کنار کارهای عمرانی حوزه فرهنگ و عزت‌مندی مردم عنوان کرد و گفت: مردمی بودن بزرگترین شاخصه‌ی انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی است و مسئولین نیز به تعبیر مقام معظم رهبری نوکر و خدمتگزار مردم هستند.

عسکری تجلی حضور مردم در جمهوری اسلامی را مشارکت در انتخابات برشمرد و خاطر نشان کرد: دشمن تلاش می‌کند که مردم را از مشارکت در انتخابات نا امید کند و حضور مردم پای صندوق‌های رأی نقشه دشمنان را خنثی و امنیت و اقتدار و صلابت کشور را تأمین خواهد کرد.

فرماندار مرکز استان با اشاره به اینکه انتخابات پرشور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس قوی شکل خواهد داد، تصریح کرد: یک مجلس قوی می‌تواند ریل‌گذاری صحیحی انجام داده و به عنوان بازوی کمکی مسیر حرکت را برای دولت به درستی تعریف کرده و شاهد پیشرفت استان خواهیم بود.

حسن عسکری در پایان گفت: با پیگیری‌های استاندار کردستان مشکلات پیش‌روی آبگیری سد ژاوه بر طرف می‌شود و شاهد آبگیری این سد و بهره‌مندی از امکانت آن در بخش سیروان خواهیم بود.

در سومین روز از ایام دهه مبارک فجر فرماندار سنندج به همراه تعدادی از مسئولان شهرستانی با سفر به بخش سیروان شهرستان سنندج چند طرح عمرانی روستایی را افتتاح کرد

طرح گازرسانی به واحدهای صنعتی در روستای سو، طرح آبرسانی روستای دره‌کوله و افتتاح پل دسترسی به مزارع کشاورزی روستای شیان و نیز بهره‌برداری از طرح هادی روستایی در روستاهای هشمیز و حلوان از پروژه‌های بود که با حضور فرماندار سنندج به بهره‌برداری رسید.