یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ , ۰۲:۰۰:۵۰
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۳/۳/۶ ساعت ۱۶:۲۴
لینک کوتاه مطلب:

شهید رئیسی، پرچمدار ساده‌زیستی و مردم‌داری در کسوت ریاست جمهوری بود

فرماندار سنندج، در مراسم گرامیداشت شهدای خدمت، از شهید رئیسی به عنوان الگوی ساده‌زیستی و مردم‌داری در نظام جمهوری اسلامی یاد کرد و گفت: ایشان در طول سه سال خدمت به مردم در کسوت ریاست جمهوری، منشا خیر و برکات فراوانی برای کشور و استان کردستان بود و نگذاشت خدشه‌ای به ارزش‌های انقلاب وارد شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سنندج، حسن عسکری در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام، به نقش امام خمینی (ره) در احیای دین اسلام و ارزش‌های انسانی در دوران معاصر اشاره کرد و اظهار داشت: جامعه بشریت مدیون زحمات و رهنمودهای امام خمینی (ره) است. انقلاب اسلامی ثمره مجاهدت‌های ایشان و همراهی مردم دیندار بود که ارزش‌های انسانی و اخلاق اسلامی را احیا کرد.

وی افزود: نهالی که امام راحل غرس کرده بود، بعد از ۴۵ سال ثمر داده است. این حرکت بزرگ امام راحل هنوز ادامه دارد و ما شاهد خدمات ارزشمند شهدای خدمت در عرصه‌های مختلف هستیم.

فرماندار سنندج با بیان اینکه شهید رئیسی و شهدای خدمت پرورش‌یافته مکتب حضرت امام بودند، گفت: رمز موفقیت این شهدای گرانقدر، حرکت در مسیر امام و انقلاب بود.

عسکری خاطرنشان کرد: تربیت‌یافتگان مکتب حضرت امام، شاخصه اخلاص در عمل برای جلب رضایت الهی و نگاه به مردم و خدمتگزاری به مردم را دارند.

وی با اشاره به ساده‌زیستی و مردم‌داری شهید رئیسی، گفت: آیت‌الله رئیسی مردم را عزیز خداوند می‌دانست و به نوکری کردن مردم افتخار می‌کرد.

فرماندار سنندج در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در طول انقلاب و این سال‌ها با عنایت الهی و رهبری پیامبرگونه حضرت امام و مقام معظم رهبری از بحران‌ها عبور کرده‌ایم، گفت: اینک این نظام در اوج اقتدار است.

عسکری همچنین با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات ۸ تیرماه، گفت: مردم قدردان خادمین خود هستند و در این انتخابات با حضور پرشور خود، رئیس‌جمهوری در تراز شهید رئیسی را انتخاب خواهند کرد.

فرماندار سنندج همچنین با اشاره به حضور مردم در تشییع شهدای خدمت و رئیس جمهور شهید، گفت: این حضور، عزت جهان اسلام و جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشت و ثابت کرد که انقلاب ما زنده است.

عسکری با بیان اینکه شهید رئیسی مانند شهید رجایی ساده‌زیست و از خانواده‌ای فقیر بود، گفت: ایشان طعم فقر را چشیده بود و مانند شهید بهشتی مظلوم بود و مانند شهید حاج قاسم سلیمانی مرد میدان خدمت به مردم بود.

وی افزود: شهید رئیسی تمامی ایام تعطیلات را به جای گذراندن با خانواده، در نقاط دور افتاده و در میان مردم محروم برای رفع مشکلات آنها حضور داشت.

فرماندار سنندج در خاتمه با تاکید بر اینکه خون شهدا پشتوانه نظام مقدس جمهوری اسلامی است، گفت: به برکت این خون‌های پاک، کارها با قدرت در دستگاه‌های مختلف با تلاش مضاعف پیگیری می‌شود. مردم نیز در انتخابات ریاست جمهوری پیشرو با مشارکت حداکثری و انتخاب رئیس‌جمهوری در تراز انقلاب اسلامی و ادامه‌دهنده راه و منش شهید رئیسی، بار دیگر حماسه‌ای خلق خواهند کرد.