جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ , ۰۲:۳۷:۵۷
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۳/۳/۲۲ ساعت ۱۵:۵۴
لینک کوتاه مطلب:

 فرماندار سنندج بر ضرورت مسدود کردن مبادی بی‌سوادی تأکید کرد

حسن عسکری، در جلسه شورای سوادآموزی شهرستان سنندج با تأکید بر ضرورت مسدود کردن مبادی بی‌سوادی، به اهمیت عدالت آموزشی به عنوان یکی از اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: علم‌آموزی در مکتب اسلام بسیار سفارش شده است و ضرورت دارد که به آن به شکل جدی پرداخته شود.

 

 

وی با بیان اینکه سوادآموزی و با سواد شدن افراد جامعه می‌تواند به کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک کند، افزود: بر اساس آمارها، میزان آسیب‌های اجتماعی در بین افراد با سواد به مراتب کمتر از افراد بی‌سواد است. لذا همه اعضای ستاد سوادآموزی باید در قبال این امر احساس مسئولیت کنند و نقش خود را در راستای کاهش بی‌سوادی به‌درستی ایفا نمایند.

عسکری همچنین بر نقش کلیدی آموزش و پرورش به عنوان دبیر ستاد سوادآموزی تأکید کرده و گفت: آموزش و پرورش باید برای تمامی دستگاه‌های عضو ستاد نقش‌ها و وظایفی مشخص کند و در مقاطع مختلف عملکرد آنان را ارزیابی نماید. این ارزیابی‌ها می‌تواند در جهت بهبود و تقویت برنامه‌های سوادآموزی بسیار مؤثر باشد.

فرماندار سنندج به اهمیت استفاده از ظرفیت علما، ائمه جمعه و جماعت، دهیاران، شوراهای اسلامی، بسیج و سازمان‌های مردم‌نهاد برای تشویق مردم به سوادآموزی اشاره کرد و افزود: این نهادها و شخصیت‌ها می‌توانند نقش مهمی در افزایش آگاهی عمومی و تشویق مردم به سوادآموزی ایفا کنند. همچنین، باید مراکز یادگیری محلی تقویت شوند و در مناطق مختلف گسترش یابند تا دسترسی به آموزش برای همه اقشار جامعه فراهم گردد.

در پایان، عسکری به برگزاری انتخابات پرشور با حضور گروه‌های مختلف مردم تأکید کرد و خاطرنشان کرد: باید مردم را برای انتخاب اصلح با توجه به معیارهای رئیس‌جمهور شهید و نیز شهدای خدمت، از جمله ولایت‌مداری، ساده‌زیستی و کار جهادی، تشویق نماییم.